Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; BaseMenu has a deprecated constructor in /var/www/capacity/includes/classes/class_menu.inc on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; MenuSection has a deprecated constructor in /var/www/capacity/includes/classes/class_menu.inc on line 112

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Menu has a deprecated constructor in /var/www/capacity/includes/classes/class_menu.inc on line 218

Warning: file_get_contents(/var/www/kde.carlschwan.eu/applications/index.json): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/kde.carlschwan.eu/menu.inc on line 28

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/kde.carlschwan.eu/menu.inc on line 29

Warning: sort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/kde.carlschwan.eu/menu.inc on line 30

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/kde.carlschwan.eu/menu.inc on line 32
KDE - У Плазмі 5.1 ви знову зможете скористатися багатьма популярними можливостями
KDE • Community • Announcements
ДОПОМОГТИ (Чому?)
paypal

У Плазмі 5.1 ви знову зможете скористатися багатьма популярними можливостями

Також перекладено такими мовами:

English | Català | Español | Galician | Nederlands | Polski | Português | Português brasileiro | Svenska | Українська


Плазма 5

15 жовтня 2014 року. Сьогодні KDE випущено Плазму 5.1.0, перший випуск з новими можливостями з часу випуску Плазми 5.0 цього літа. У Плазмі 5.1 ви зможете скористатися безліччю поліпшень, за допомогою яких забезпечено стабільнішу роботу, кращу швидкодію, а також нові або поліпшені можливості. Завдяки відгукам спільноти розробникам KDE вдалося реалізувати у цьому випуску багато виправлень та поліпшень, серед яких повніше та якісніше художнє оформлення у новому стилі версії 5.0, Breeze, нова реалізація популярних можливостей, зокрема панелі перемикання задач за допомогою піктограм, та зробити середовище стабільнішим та швидшим.

Ті, хто часто подорожує, безперечно належним чином оцінять кращу підтримку часових поясів у віджеті годинника панелі. А ті, хто залишається вдома, — нову реалізацію засобу керування буфером обміну даними, за допомогою якої вам буде простіше отримати доступ до попереднього вмісту буфера. Новою версією стилю віджетів Breeze можна буде скористатися і у програмах на основі Qt4, що підвищить однорідність вигляду вікон програми. Триває робота з реалізації підтримки Wayland як сервера керування дисплеєм для Плазми. Підтримка цього сервера у версії 5.1 є кращою, але все ще недосконалою. Зміни у багатьох типових компонентах поліпшать доступність для користувачів із вадами зору: додано підтримку читання вмісту екрана та поліпшено можливості з навігації за допомогою клавіатури.

Окрім поліпшень візуального ряду та роботи над можливостями, акцент у цьому випуску зосереджено на поліпшенні стабільності та швидкодії. Лише у оболонці Плазми з часу версії 5.0 виправлено понад 180 вад. Для роботи Плазми 5.1 потрібна версія KDE Frameworks 5.3, у якій також виправлено багато вад та поліпшено швидкодію. Якщо вам хочеться допомогти у подальшому розвитку, надішліть фінансову пожертву KDE. Ваші гроші допоможуть нам підтримувати розробників, які створюють чудове програмне забезпечення.


Художні та візуальні роботиТема Breeze для Qt 4

Нова тема Breeze віджетів для Qt 4 надасть програмам, написаним для платформи KDE 4, того самого вигляду, який мають програми для стільниці Плазми 5.

Художня концепція Breeze, яка дебютувала у Плазмі 5.0, значно поліпшена у новій версії. Набір піктограм є повнішим. Удосконалено вигляд піктограм у області сповіщень на панелі. Новий природний стиль віджетів поліпшує обробку зовнішнього вигляду програм, що використовуються у Плазмі. Цей стиль у новій версії працює і для програм на основі бібліотек Qt 4. Це надає програмам, написаним на основі платформи KDE 4, мати природний вигляд у середовищі Плазми 5. Реалізовано новий модуль Системних параметрів, за допомогою якого ви зможете перемикати теми оформлення стільниці.

Загалом, вигляд і поведінку середовища у Плазмі 5.1 помітно поліпшено, порівняно з версією 5.0. Основою усіх цих змін є поліпшення у настановах щодо правил побудови інтерфейсу, які забезпечують однорідність загальних принципів користування.


Нові та старі можливості


Icons-only Task Manager
У Плазмі 5.1 повернуто багато можливостей, якими ви звикли користуватися у попередніх версіях серії 4.x. Підготовано нові версії популярних додаткових віджетів, зокрема засобу керування задачами за допомогою піктограм, віджета нотаток та віджета перегляду навантаження на систему. Знову додано підтримку для одночасного показу даних декількох часових поясів на віджеті годинника панелі. Візуально поліпшено сповіщення а також виправлено багато великих та дрібних вад.Перемикач аплетів
За допомогою нової можливості ви без проблем зможете перемикатися між віджетами, які призначено для виконання однакових функцій. Наприклад, значно простіше змінити віджет запуску програм (меню). На панелях Плазми передбачено нові перемикачі для простого перемиканням між різними віджетами, призначеними для виконання однієї мети. Ви можете вибрати віджет меню програм, годинника та панелі керування задачами. У новому віджеті буфера обміну даними змінено інтерфейс користувача власного інструмента керування буфером обміну даними Плазми, за допомогою якого простіше отримати доступ до журналу буфера обміну даними та попередньо переглянути файли, які перебувають у буфері обміну даними. У альтернативному засобі для запуску програм Плазми, Kicker, реалізовано багато удосконалень, серед яких поліпшена доступність та інтеграція із засобом керування пакунками.

Завдяки двом проєктам Google Summer of Code, медіацентр Плазми та середовище портативної Плазми для планшетів мають базові портовані версії у Git. Втім, ці версії ще недостатньо тестовані для включення до основних пакунків середовища.


Wayland

Продовжується робота над підтримкою Wayland. Новий виконуваний файл програми для керування вікнами «kwin_wayland» тепер доповнює наявний файл «kwin_x11». У ньому передбачено можливість запуску вкладеного сервера X для забезпечення сумісності із заснованими на X11 програмами. Нова бібліотека KWayland надає дані щодо налаштувань Wayland до KInfoCenter та іншим програмам-споживачам. Для запуску робочих просторів Плазми у Wayland доведеться ще попрацювати. Ми сподіваємося завершити роботу і надати її результати користувачам у 2015 році.

Придатність до використання та оновлення

Плазма 5.1 забезпечує роботу основної частини стільниці із набором можливостей, який буде достатнім для багатьох користувачів. Зусилля команди розробників зосереджено на розробці інструментів, які забезпечують функціонування основних прийомів роботи. Хоча багато можливостей, відомих з часу серії Плазми 4.x, вже доступні у Плазмі 5.1, не усі з них вже портовано та реалізовано на достатньому рівні. Як і у будь-якому випуску програмного забезпечення такого масштабу, у середовищі можуть бути вади, які ускладнять перехід на Плазму 5 для багатьох користувачів. Команда розробників буде рада будь-якій інформації щодо вад, з якими ви зіткнулися. Вади буде розглянути і виправлено. Нами створено список відомих нам проблем, над якими ми вже працюємо. Користувачі щомісяця отримуватимуть оновлення з виправленнями вад. Новий випуск з реалізацією нових можливостей та поверненням можливостей попередніх версій заплановано на початок 2015 року.


Образи портативних систем

Найпростішим способом спробувати нові пакунки є портативна система, яка завантажується з диска USB. Розробниками створено образи для тестових версій Kubuntu Plasma 5.

Отримання пакунків

Частиною дистрибутивів створено або буде створено відповідні пакунки Список доступних пакунків наведено на відповідній сторінці вікі.

Отримання програмного коду

Ви можете встановити Plasma 5 безпосередньо з початкових кодів. У вікі спільноти KDE наведено відповідні настанови. Зауважте, що Plasma 5 не можна встановити до тих самих каталогів, що і Плазму попередньої версії. Вам доведеться або вилучити попередні версії, або встановити нову версію до іншого каталогу.

Відгуки

Надіслати відгуки та отримати оновлення можна на Facebook, Twitter або Google+.

Обговорити Плазму 5 можна у гілці форуму KDE, присвяченій Плазмі 5.

Відгуки можна надати за допомогою каналу IRC #Plasma, списку листування plasma-devel або системи стеження за вадами. Якщо вам сподобаються результати, дайте нам про це знати!

Ми будемо дуже раді вашим відгукам.

Підтримка KDE

Ми створюємо чудове програмне забезпечення для вашого комп’ютера і хотіли б, що ви допомогли нам з його поліпшенням та підтримкою інших користувачів. Якщо у вас немає часу допомогти нам безпосередньо, можливо, ви могли б надати фінансову підтримку проєкту. Допоможіть зробити світ кращим!

Про KDE

KDE є міжнародною технологічною командою, яка створює вільне програмне забезпечення для звичайних і портативних комп’ютерів. Серед продуктів KDE сучасна стільнична система для платформ Linux і UNIX, повноцінні офісний комплекс програм і комплекс програм для групової роботи та сотень програм у багатьох категоріях, зокрема інтернет- і веб-програм, мультимедійних, розважальних, освітніх програм та програм для роботи з графікою і розробки програмного забезпечення. Крім того, програмне забезпечення KDE перекладено більш, ніж 60 мовами, його створено з врахуванням простоти у користуванні і сучасних принципів доступності. Повноцінними програмами KDE можна користуватися у Linux, BSD, Solaris, Windows і Mac OS X.


Зауваження щодо товарних знаків. KDE® і логотип K Desktop Environment® є зареєстрованими торговими марками KDE e.V. Linux є зареєстрованою торговою маркою Linus Torvalds (Лінуса Торвальдса). UNIX є зареєстрованою торговою маркою The Open Group у США та інших країнах. Всі згадані у цьому оголошенні щодо випуску торгові марки і авторські права належать їх законним власникам.


Контакти для преси

Щоб дізнатися більше, надішліть нам повідомлення електронною поштою:
press@kde.org

Загальні навігаційні посилання